Tepelné zpracování - Výroba | Triangolo

Společnost TRIANGOLO spol. s.r.o. je stabilní a kontinuálně se rozvíjející průmyslová kovárna se sídlem v Hulíně. Je zaměřena na zakázkovou výrobu a výrobu malých a středně velkých výrobních sérií výkovů. Disponuje bohatými zkušenostmi, referencemi a know-how, které jí umožňují ve svých výrobních provozech zpracovávat ocel nejrůznější jakostí s širokým uplatněním v mnoha průmyslových segmentech.

Tepelné zpracování

Z oblasti tepelného zpracování výkovků, oceli a hutního materiálu provádíme nejrůznější typy žíhání a zušlechťování ocelí uhlíkových, legovaných, nástrojových, atd.

Žíhání

Z pohledu jednotlivých druhů žíhání provádíme nejčastěji především normalizační žíhání, žíhání na měkko, isotermické žíhání, žíhání na ferit-perlit, žíhání na snížení pnutí, případně další druhy žíhání dle přání zákazníka. Samotný proces žíhání oceli pak realizujeme pomocí dvou instalovaných technologií a to na žíhání ve vozových pecích a žíhání v průběžné žíhací peci. Maximální rozměry žíhaného materiálu jsou dány rozměry pracovního prostoru pecí. Všechny pece jsou řízeny moderním počítačovým systém pomocí něhož jsme schopni ke každé dávce tepelného zpracování dodat zákazníkovi teplotní křivku žíhání.

Základní technické údaje vozových pecí

Základní technické údaje průběžné pece

Zušlechtování (kalení a popouštění)

V současné době využíváme pro tento druh tepelného zpracování dvě kalírny.

Kalírna I.

První kalící linka je určena pro všechny druhy ocelí, přičemž regulace teplotního režimu zpracování oceli je řízena v automatickém procesu.

Komorová elektrická pec AICHELIN

Kalírna II.

První kalící linka je určena pro všechny druhy ocelí, přičemž regulace teplotního režimu zpracování oceli je řízena v automatickém procesu.

Poklopová plynová pec

Výroba

Výrobní možnosti kovárny TRIANGOLO jsou dány používanými technologiemi. Z tohoto pohledu nabízíme zápustkové výkovky, rozválcované kruhy, kované hřídele a volné výkovky. Provádíme také tepelné zpracování oceli a hutního materiálu, obrábění a ultrazvukové zkoušky.

Výzkum a vývoj

V posledních letech se výzkum a vývoj společnosti zaměřil zejména na rozvoj technologie válcování tvarových kroužků. Výsledkem je skutečnost, že společnost je již certifikována jako schválený dodavatel tramvajových kol, vlakových obručí a náprav pro České dráhy a další společnosti působící nejen na českém, ale také na evropském trhu. V souvislosti s tímto byla v minulých letech zahájena sériová výroba tvarových obručí od průměru 400 mm do průměru 1200 mm.